Загальна інформація про діяльність УВКБ ООН в Україні:
НОВЕ: COVID-19 в Україні та відповідь УВКБ ООН на ситуацію: ці короткі повідомлення підсумовують ситуацію з поширенням COVID-19 в Україні, а також окреслюють заходи, вжиті УВКБ ООН для допомоги біженцям, шукачам притулку, особам без громадянства, ВПО і постраждалому внаслідок конфлікту населенню. Дивіться нижче:
COVID-19 / Ситуація на сході України – 17 березня 2020
COVID-19 / Ситуація на сході України – 19 березня 2020
COVID-19 / Ситуація на сході України – 25 березня 2020
COVID-19 / Біженці та шукачі притулку – 30 березня 2020
Інформаційна довідка про УВКБ ООН в Україні – квітень 2020
- Інформаційна довідка про УВКБ ООН в Україні – документ на дві сторінки, що містить загальну інформацію про діяльність УВКБ ООН у сфері захисту та гуманітарної допомоги в Україні, його партнерів, осіб, що перебувають у сфері його мандату, огляд фінансових потреб, донорських внесків та інше.
Інформаційний бюлетень: ситуація в Україні – лютий 2020
- Інформаційний бюлетень: ситуація в Україні публікується щомісяця з метою поінформувати аудиторію про діяльність УВКБ ООН в Україні та його НДО-партнерів у сфері захисту та гуманітарної допомоги впродовж поточного періоду. Якщо Ви бажаєте ознайомитися з інформаційним бюлетенем за попередні місяці, надсилайте запит електронною поштою на [email protected] .
Рекомендації щодо пошуку житлових рішень для ВПО
- Рекомендації Форуму “Міста солідарності”, який відбувся 3 жовтня 2019 року у Харкові.
Рамкова програма міжвідомчого постійного комітету з пошуку довгострокових рішень в інтересах ВПО
- Рамкова програма призначена для використання як довідник з досягнення довгострокових рішень для переміщенних осіб усередині країни в контексті збройних конфліктів, повсюдних проявів насилля, порушення прав людини та стихійних або техногенних лих. Її завдання – доповнювати собою більш детальні операційні керівництва, прийняті суб’єктами, які займаються питаннями гуманітарної діяльності та розвитку, а також державними та місцевими органами влади.
Досягнення УВКБ ООН за перше півріччя 2019 року
- Досягнення УВКБ ООН в Україні за перше півріччя 2019 року: огляд на дві сторінки щодо гуманітарної допомоги і підтримки у сфері захисту, яка була надана біженцям, шукачам притулку, особам без громадянства, переселенцям та іншим особам, що постраждали внаслідок конфлікту на сході України, у період з січня до червня 2019 року.
Досягнення УВКБ ООН за 2018 рік
- Річні досягнення УВКБ ООН в Україні: стислий огляд гуманітарної допомоги і підтримки у сфері захисту, що була надана впродовж 2018 року біженцям, шукачам притулку, особам без громадянства, переселенцям та іншим особам, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України.
Соціо-економічний аналіз профілів біженців та шукачів притулку
- Соціо-економічний аналіз профілів біженців та шукачів притулку працездатного віку, зареєстрованих у УВКБ ООН станом на червень 2019 року.
- Шляхом всеосяжних консультацій з колом зацікавлених сторін у 2017 УВКБ сформулювала Багаторічну стратегію захисту та пошуку рішень із залученням багатьох партнерів в Україні. Стратегія окреслює план діяльності УВКБ ООН в Україні на п’ять років (2018-2022).
- Цей звіт базується на спільній оцінці потреб, проведеній Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні з біженцями, шукачами притулку, особами зі статусом додаткового захисту, особами без громадянства, особами, що знаходяться під ризиком безгромадянства, внутрішньо переміщеними і особами, які постраждали від конфлікту в Україні, в період з лютого по березень 2019 року.
Біженці та шукачі притулку в Україні. Тематичний огляд – червень 2019
- Тематичний огляд інформує про діяльність УВКБ ООН в Україні у сфері захисту біженців та шукачів притулку.
Безгромадянство в Україні – жовтень 2019
- Тематична довідка окреслює коло діяльності УВКБ ООН, що здійснюється для захисту осіб, які перебувають у зоні ризику безгромадянства.
Розвиток молоді в Україні – серпень 2019
- Тематичний огляд інформує про напрямки діяльності УВКБ ООН задля забезпечення розвитку дітей та молоді серед осіб, які перебувають під опікою УВКБ ООН.
Адвокація:
Огляд законодавства – лютий 2020
- Огляд законодавства оновлюється щомісяця і містить здійснений фахівцями УВКБ ООН юридичний аналіз законів та урядових актів щодо біженців, шукачів притулку, осіб без громадянства, внутрішніх переселенців та інших осіб постраждалих внаслідок конфлікту на сході України. Якщо Ви бажаєте ознайомитися з оглядами законодавства за попередні місяці, їх можна знайти за наступними посиланнями: січень 2020, грудень 2019, листопад 2019, жовтень 2019, вересень 2019, серпень 2019, липень 2019, червень 2019, травень 2019, квітень 2019, березень 2019, лютий 2019, січень 2019, грудень 2018, вересень 2018, липень 2018, червень 2018, травень 2018.
Інформаційна довідка: доступ до документів для осіб, постраждалих внаслідок конфлікту – січень 2020
- Інформаційна довідка УВКБ ООН містить аналіз труднощів, з якими стикаються ВПО та постраждалі внаслідок конфліктув, під час отримання документів, що посвідчують особу, а також низку рекомендацій щодо спрощення процедури.
Ключові повідомлення з питань адвокації щодо внутрішнього переміщення – січень 2020
- Ключові повідомлення УВКБ ООН містять низку адвокаційних звернень до органів влади, уповноважених забезпечувати дотримання прав людини в Україні.
Ключові повідомлення з питань адвокації щодо притулку в Україні – квітень 2019
- Ключові повідомлення з питань адвокації щодо притулку в Україні підсумовують наші звернення до владних органів України з метою ґарантувати законне право на надання притулку.
- Інформаційна довідка є спільним адвокаційним продуктом агенцій ООН та містить рекомендації щодо виплати пенсій внутрішнім переселенцям та особам, які мешкають на непідконтрольних урядові територіях на сході України.
- Інформаційна довідка є спільним адвокаційним продуктом агенцій ООН та містить рекомендації щодо забезпечення свободи пересування цивільних осіб через лінію розмежування на сході України.
Інформаційна довідка ООН щодо реєстрації народження (січень 2020)
- Інформаційна довідка є спільним адвокаційним продуктом агенцій ООН, що містить рекомендації для спрощення реєстрації народження дітей на непідконтрольних урядові територіях сходу України.
Інформаційна довідка ООН щодо залученості ВПО (січень 2020)
- Інформаційна довідка є спільним адвокаційним продуктом агенцій ООН, що містить рекомендації для ефективнішої інтеграції внутрішньо переміщених осіб та запровадження довгострокових рішень.
Рекомендаційна записка: Розбудова миру та примирення в Україні
- Ця рекомендаційна записка розроблена Кластером з питань захисту і містить рекомендації стосовно того, як елементи розбудови миру і примирення можуть використовуватися у програмах гуманітарного реагування, зокрема враховуючи приклади кризових ситуацій в інших країнах.
Рекомендаційна записка щодо пріоритезації вразливих категорій
- Цей документ розроблений Кластером з питань захисту і містить вказівки з реагування на ризики у сфері захисту та соціально-економічну вразливість для організацій, що працюють в гуманітарній сфері та сфері розвитку. Він звертає увагу на питання, які необхідно враховувати, аби гуманітарні заходи в Україні базувалися на принципах захисту.
Рекомендаційна записка щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб в Україні – лютий 2019
- Кластер з питань захисту розробив цей документ, аби підтримати адвокаційну діяльність з метою ґарантування виборчих прав внутрішньо переміщених осіб в Україні.
Рекомендаційна записка щодо протимінної діяльності в Україні – березень 2019
- Цей документ розроблений Кластером з питань захисту на підтримку адвокаційних заходів для ухвалення закону про протимінну діяльність в Україні.
Тематична інформація щодо діяльності УВКБ ООН в Україні:
Партнерство з українськими органами влади – листопад 2018 року
- УВКБ ООН працює в Україні з 1994 року і надає підтримку різноманітним партнерам українского уряду для покращення гуманітарних заходів, спрямованих на захист біженців, шукачів притулку, осіб без громадянства, внутрішніх переселенців та осіб, що постраждали внаслідок конфлікту на сході України. Цей документ окреслює співпрацю з ключовими урядовими партнерами УВКБ ООН.
Надання підтримки КПВВ вздовж лінії розмежування – листопад 2018
- Цей тематичний огляд містить інформацію щодо підтримки, яку УВКБ ООН надає для забезпечення свободи пересування через контрольні пункти в’їзду/виїзду на сході України.
Екстрена індивідуальна допомога – лютий 2020
- У рамках більш широкого реагування в сфері захисту УВКБ ООН надає індивідуальну грошову екстрену допомогу (IPA) найуразливішим серед переміщених осіб та інших осіб, що постраждали від конфлікту на сході України. Цей документ пояснює, якими критеріями ми керуємося, обираючи бенефіціарів допомоги.
Екстрена індивідуальна допомога у натуральній формі (IPA-in kind) – лютий 2020
- Цей документ підсумовує результати та досягнення УВКБ ООН у наданні індивідуальної екстреної допомоги у натуральній формі (ІРА in-kind) переміщеним та іншим постраждалим внаслідок конфлікту на сході в Україні у 2019.
Результати допомоги на зиму 2018-2019
- Цей документ інформує про заходи та результати діяльності УВКБ ООН з надання нагальної зимової допомоги по обидва боки лінії розмежування на сході України.
Огляд проектів швидкого впливу УВКБ ООН та «GIZ» у 2017 році
- Упродовж 2017 року Агентство ООН у справах біженців за підтримки «GIZ» реалізувало низку проектів швидкого впливу на підконтрольній уряду території східної України. Ці проекти фінансувалися в рамках ініціативи «GIZ», спрямованої на зміцення соціальної інфраструктури з метою інтеграції внутрішньо переміщених осіб.
Експертний звіт „Підтримка громадських центрів з боку УВКБ ООН“ у 2018 році (українською мовою) (російською мовою)
- З 2015 до 2017 рр УВКБ ООН в Україні надало допомогу громадам у створенні 86 громадських центрів у рамках підтримки заходів для захисту та пошуку довготривалих рішень для внутрішньо переміщених осіб. Цей звіт містить огляд діяльності громадських центрів, а також підсумовує найкращі практики і рекомендації для подальшої підтримки довготривалих ініціатив в Україні.
Онлайн-мапи та інтерактивні візуалізації:
Мапа присутності УВКБ ООН і партнерів в Україні – лютий 2020
Мапа присутності та покриття УВКБ ООН – лютий 2020
Онлайн-мапа: партнери УВКБ ООН в Україні – 2020
Статистика перетину лінії розмежування (англійською)
Інтерактивна візуалізація: ремонт житла та видача непродовольчої допомоги – 2019 (англійською)
Мапа впровадження проектів мирного співіснування УВКБ ООН – 2019 (англійською)
Мапа проектів з підтримки громад УВКБ ООН – червень 2019 (англійською)
Інтерактивна візуалізація: статистика зареєстрованих ВПО в Україні (англійською)
Онлайн-мапа: населені пункти України та коди
Моніторингові звіти перетину лінії розмежування від УВКБ ООН та ГО “Право на Захист”:
УВКБ ООН/R2P Моніторинговий звіт про перетин лінії розмежування – лютий 2020
Якщо Ви бажаєте ознайомитися з оглядами законодавства за попередні місяці, їх можна знайти за наступними посиланнями: січень 2020, листопад 2019, серпень 2019, липень 2019, травень 2019, квітень 2019, січень-березень 2019, лютий 2019, січень 2019, лютий-грудень 2018, листопад 2018, жовтень 2018, вересень 2018, серпень 2018, липень 2018, січень-червень 2018.
Кластер з питань захисту:
- Новини Кластеру з питань захисту – документ на дві сторінки, що містить останню інформацію, надану партнерами Кластеру в Україні. Новини за попередні місяці доступні за посиланням Humanitarian Response Portal.
Адвокаційна довідка “Проблеми в сфері захисту населення, яке проживає уздовж лінії розмежування”
- Адвокаційна довідка Кластеру з питань захисту – документ, що аналізує головні проблеми в сфері захисту населення, яке мешкає уздовж лінії розмежування, а також містить рекомендації для органів влади та організацій, що працюють у галізі гуманітарного реагування та розвитку.
Дослідження та аналітика:
Гуманітарна оцінка пошкодження житла – Норвезька рада у справах біженців (NRC) – 2019
Аналітичне дослідження опитувань ВПО – УВКБ ООН спільно з GfK (англійською)
Звіт за результатами оцінювання участі ВПО за програмою «Доступне житло» (50/50) – січень 2019
Інші ресурси:
Каталог продукції, виготовленої біженцями та переселенцями – 2019
Керівні принципи з питань внутрішнього переміщення
Довідник організацій, які надають безоплатну юридичну допомогу
Безоплатна правова допомога біженцям і особам, які потребують додаткового чи тимчасового захисту (російською) (також доступно англійською, арабською та фарсі)
Конвенція ООН про статус біженців 1951 року
Глобальний договір щодо біженців. Коротка довідка від Агенства ООН у справах біженців