СПЕЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ


Що це означає

«Спеціальний захист» надається у тому випадку, коли особа не підлягає вивезенню з території Італії, що стало би підставою для порушення її основних прав. Основними вважаються наступні права:

  • захист від переслідувань і заборона репатріації у ту країну, де є ризик потерпання через переслідування;
  • захиствідкатувань, нелюдськогоповодженняабоповодження, якепринижуєгідність; заборонарепатріаціїутукраїну, деєризикпотерпаннявіднаведенихприкладівповодження.
  • право на повагу до приватного і сімейного життя (у даному випадку італійська влада розглядає, наприклад, які зв’язки в Італії має особа: як давно вона живе в Італії? Чи є унеї  сім’я? Чи працює вона? Та інше).

Хто може подати запит на спеціальний захист?

Особи без громадянства та громадяни країн, що не входять до ЄС, які перебувають на національній території, незалежно від того, коли вони в’їхали та чи мають вони дозвіл на проживання будь-якого типу (те, перебувають вони на території легально чи нелегально, не має значення)


Що для цього потрібно зробити?

Ви можете подати запит безпосередньо до Головного управління поліції, яке передасть його на розгляд територіальній Комісії, що займе близько 30 днів. Прийміть до уваги, що у вас не буде прямої співбесіди із Комісією. Саме тому важливо підготувати усі документи, які сприятимуть оцінюванню вашого запиту згідно з наведеними вище параметрами.

Після отримання результату від Комісії Головне управління поліції видасть вам дозвіл на проживання або повідомить про відмову.


Чи потрібно мати паспорт?

Вас можуть попросити пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу  у країні вашого походження.

Є випадки, коли особи відмовляються  звертатися до органів влади країни свого походження, щоб отримати документи, у тому числі і до консульських установ. У таких ситуаціях особа завжди може подати запит на міжнародний захист.

Перш, ніж звернутися у консульські установи вашої країни, добре подумайте, чи є у вас будь-яка причина для відчуття небезпеки і, можливо, ви не хочете, щоб влада вашої країни знала, де ви сьогодні знаходитеся.


Чи можливо подати на апеляцію після отримання першої відмови у суді ?

Так, на апеляцію необхідно подати, звернувшись до адвоката, але якщо у вас немає змоги оплатити його послуги самостійно, ви маєте право на безкоштовне адвокатське супроводження.


На який термін видається дозвіл на проживання

На 2 роки, з можливістю поновлення.


На що ви маєте право?

Право на освіту, працевлаштування, реєстрація у Національній системі  охорони здоров’я


Чи можна подати запит на возз'єднання сім'ї?

Ні.


Чи можна конвертувати дозвіл на проживання для тимчасового захисту у дозвіл для праці?

На сьогодні ні. (Можна лише у тому випадку, коли спеціальний захист визнається територіальною комісією ).


Чи маєте ви право на проїзний документ?

Ні, але можуть бути винятки, а саме: коли є суб’єктивні або об’єктивні причини, що перешкоджають видачі паспорта країною походження (наприклад, обґрунтований страх вийти на контакт із дипломатичним представництвом вашої країни, неможливість надати документи, які вимагає Посольство для видачі паспорта, а також відсутність консульського представництва в Італії).


Чи маєте ви право на допомогу із житлом, якщо у вас відсутні засоби для проживання?

Так, в урядових чи приймальних центрах при префектурі або у структурах приймально-інтеграційної системи.


Чи маєте ви право на грошову допомогу на проживання (300 евро), якщо ви самостійно знайшли житло ?

Ні.


Чи можна подорожувати після отримання дозволу на проживання?

Так, до 90 днів поспіль в межах Шенгенської зони.

В очікуванні видачі дозволу на проживання можна подорожувати, користуючись  біометричним паспортом протягом перших 90 днів після в’їзду у Шенгенську зону.


Чи можете ви повернутися до країни походження?

Так.


Додаткова інформація, допомога та підтримка:

телефоном гарячої лінії для біженців +39 800 905 570 або +39 3511376335 для користувачів Lycamobile users/Whatsapp, або за електронною адресою: [email protected].