Коли людина вимушено залишає свою країну, вона стикається з багатьма проблемами. Гуманітарні організації надають підтримку, щоб забезпечити їх найголовніші та найнагальніші потреби. Така підтримка називається Гуманітарною допомогою, її частиною є грошова програма.
Програмою грошової допомоги керує УВКБ ООН через своїх партнерів Католицьку службу допомоги (CRS) спільно з Caritas Moldova ( Карітас Молдова) та Diaconia ( Діаконія), при взаємодії з Міністерством праці та соціального захисту. Метою програми є надання екстреної грошової допомоги людям, були змушені покинути свою країну та у теперішній час живуть у Молдові.
Зверніть увагу! Гуманітарна допомога надається безкоштовно. Якщо гуманітарний працівник попросив гроші, сексуальні послуги або щось ще в обмін на вашу участь у програмі грошової допомоги, ви можете подати скаргу: online form Конфіденційність гарантовано!
Зареєструйтесь для отримання грошової допомоги
Якщо ви залишили територію 24 лютого 2022 року або пізніше і зараз проживаєте в Молдові, ви і ваша сім’я можете отримати грошову допомогу. Ви можете бути громадянином України чи резидентом України іншої національності.
Якщо ви є громадянином Молдови, який приймає біженців, ви можете знайти додаткову інформацію про грошову допомогу тут: Cash assistance for host communities.
Перший крок – звернутися до Реєстраційного центру та подати заявку на реєстрацію. Вам потрібно буде вказати свої персональні дані та номер телефону. Після цього представник УВКБ ООН або один із його партнерів зв’яжеться з вами по телефону або через SMS , щоб повідомити подробиці зустрічі.
Для людей з обмеженими можливостями та/або тяжкими захворюваннями, які не можуть підійти до кеш-центру, телефонуйте: 0 800 108 23.
У призначений день та час необхідно повторно прийти до Реєстраційного центру. Присутні мають бути усі члени сім’ї, при собі необхідно мати документи. У Центрі запитають та зареєструють ваші персональні дані, включаючи вашу фотографію та відбитки пальців. Якщо ви відповідаєте вимогам, ви отримаєте передплачену банківську картку MAIB та детальну інформацію про програму.
Ви повинні знати, що УВКБ ООН та його партнери періодично проводять особисті перевірки, що означає, що вас запросять на додаткову співбесіду. Тому дуже важливо тримати нас у курсі будь-яких змін адреси чи номера телефону. Це можна зробити, зателефонувавши на гарячу лінію або звернувшись до Реєстраційного центру особисто.
Де розташовані реєстраційні центри?
Реєстраційні центри відкриті в Молдові: Кишинів, Дондюшани, Бєльці, Унгени, Оргєєв, Каушани, Кагул, з 9:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю.
1. Хто має право на безоплатну допомогу?
Сім’ї, які залишили Україну 24 лютого 2022 року чи пізніше, можуть претендувати на отримання безоплатної допомоги. Це можуть бути громадяни України або громадяни інших країн, які проживали в Україні та нині проживають у Молдові.
На отримання безоплатної допомоги мають право сім’ї та люди з такими характеристиками:
- Сім’я з одним або декількома утриманцями
- Сім’я, яку очолює один з батьків
- Сім’я, яку очолює дитина (менш 18 років) *
- Сім’я з несупроводжуваною або розлученою дитиною
- Сім’я, очолювана людиною похилого віку (старше 60 років)
- Сім’я з однією або кількома особами з особливими потребами, зокрема:
- Людина з інвалідністю
- Вагітна жінка
- Людина з тяжким захворюванням
- Жінка в ситуації ризику
- Особа, яка потребує правового та фізичного захисту
- Oсоба ЛГБТІ
Діти повинні бути у супроводі призначеного/законного опікуна.
2. Бажаєте дізнатися більше про те, як оброблюються ваші дані?
3. Як я можу отримати грошову допомогу?
Ваша сім’я або голова сім’ї отримає одну передплачену банківську картку MAIB . Карту можна використовувати безкоштовно для покупок у всіх магазинах та для зняття готівки у банкоматах. Вона діє лише на території Молдови.
Для кожного платежу ви отримуєте SMS -повідомлення на свій мобільний телефон, яке проінформує вас про те, що грошова допомога була завантажена на вашу картку MAIB.
Оновлюйте інформацію! Якщо ваш номер телефону змінився, оновіть його, зателефонувавши за номером: 0 800 108 23 або зверніться до найближчого Реєстраційного центру.
Всі грошові виплати будуть зараховуватися на ту саму картку — ЗБЕРІГАЙТЕ КАРТУ ТА ПІН – код!
4. Що таке перевірка?
Щоб мати право на отримання додаткових виплат, УВКБ ООН та його партнери проводять особисті перевірки. УВКБ ООН проводить такі перевірки, щоб переконатися, що особи залишаються у Молдові, та за необхідності оновити будь-яку інформацію в наших записах.
Усі одержувачі виплат будуть запрошені УВКБ ООН та його партнерами CRS , Caritas Moldova та Diaconia для перевірочних співбесід. Для цього глави домогосподарств отримають SMS -повідомлення.
Перевірочна співбесіда буде проводитись особисто з усіма членами сім’ї у найближчому Реєстраційному центрі.
Людям з обмеженими можливостями, з обмеженнями руху, особам похилого віку або особам з тяжкими захворюваннями, які не можуть підійти до Реєстраційного центру , слід звернутися за номером: 0 800 108 23
Після завершення перевірки ви отримаєте SMS із підтвердженням наступного платежу. Якщо Ви пропустите верифікацію, Ваша справа буде інактивованa, Ви не будете отримувати подальші виплати, а гроші, що залишилися на картці, з часом будуть повернуті УВКБ ООН.
5. Де розташовані реєстраційні центри?
Реєстраційні центри відкриті в Молдові: Кишинів, Дондюшани, Бєльці, Унгени, Оргєєв, Каушани, Кагул, з 9:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю.
6. Який розмір фінансової допомоги?
Кожен член сім’ї біженців має право на отримання виплати у розмірі 2200 леїв у місяць. Сума, поміщена на картку, розраховуватимусь виходячи з кількості членів сім’ї.
7. У вас є скарга чи відгук для нас?
Якщо у вас є будь-які скарги або відгуки, надішліть нам електронний лист за адресою [email protected] або зателефонуйте на зелену лінію допомоги біженцям за номером 0 800 800 11
УВКБ ООН інформуватиме у разі будь-якого перегляду грошової програми за допомогою кампаній з інформування громадськості.
Захистить себе та свою сім’ю від шахрайських схем. Ваша персональна інформація та документи, що засвідчують особу, завжди повинні зберігатися у безпеці та конфіденційності. Діліться своєю персональною інформацією лише з довіреними агентствами та установами з надання допомоги, за запитом. Ніколи не розголошуйте свою персональну інформацію у соціальних мережах та на ненадійних веб-сайтах.
Оновлюйте інформацію! Якщо ваш номер телефону змінився, оновіть його, зателефонувавши за номером: 0 800 108 23 або зверніться до найближчого Реєстраційного центру.
Вся гуманітарна допомога надається безкоштовно.