Найновіша інформація для українців від уряду Польщі: ua.gov.pl | Для допомоги: PomagamUkrainie | Портал пошуку роботи: PracawPolsce
Інформація про отримання номера PESEL: завітайте сюди
Знайдіть оновлену інформацію про грошову допомогу УВКБ ООН у розділі нижче
👧 🧒 Вам менше 18 років? Натисніть тут
Для отримання додаткової інформації про послуги УВКБ ООН, Ви можете звернутися на консультаційну лінію УВКБ ООН:
800 012 948 (з понеділка по п’ятницю з 8.30 до 16.30)
Безпечні простори Blue Dot, центри захисту й підтримки – завітайте сюди
Електронна сторінка Blue Dot – завітайте сюди
Ласкаво просимо на інформаційну сторінку для осіб, що прибули з України. Ви можете знайти більше інформації та посилання на ресурси в розділах нижче:
Важливі ресурси для Вас і Вашої родини
Додатково до інформації на цій сторінці HELP, уряд Польщі створив для вас офіційний веб-сайт, телефонну лінію та електронну пошту з інформацією та ресурсами:
- Веб-сайт: ua.gov.pl, PomagamUkrainie
- Телефон: +48 47 721 75 75
- Електронна пошта: [email protected]
Додаткову інформацію можна знайти в Центрі правової допомоги Галини Нієч: Натисніть це посилання та на сайті Асоціації правового втручання: Натисніть це посилання.
Ви також можете безпосередньо зв’язатися з УВКБ ООН з будь-яких питань користуючись наступними засобами:
- 800 012 948 (з понеділка по п’ятницю, 8:30am – 4:30pm)
- лектронна пошта: [email protected]
Грошовa допомогa УВКБ ООН
В Польщі
Відповідно до Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави (Спеціальний закон), перебування кожного громадянина України, який легально в’їхав на територію Польщі від 24 лютого 2022 р. та заявляє про намір залишитися у Польщі, вважається законним протягом 18 місяців. Спеціальний закон не передбачає необхідності подавати додаткові заяви для легалізації такого перебування, однак дуже важливим є подання заявки про надання номера ПЕСЕЛЬ, що надає доступ до спеціальних пільг, які надаються громадянам України.
Хто може скористатися положеннями Спеціального закону про допомогу громадянам України?
- Громадяни України та члени їх подружжя (навіть якщо вони не мають українського громадянства), які прибули до Польщі 24 лютого 2022 року або після цієї дати і хочуть залишитися в Польщі.
- Громадяни України, які мають Карту поляка та члени їх найближчих сімей (навіть якщо вони не мають українського громадянства), які прибули до Польщі 24 лютого 2022 року або після цієї дати і хочуть залишитися в Польщі.
Дія Закону не поширюється на громадян України, які мають: дозвіл на тимчасове проживання, дозвіл на проживання довгострокового резидента ЄС, дозвіл на постійне проживання, статус біженця, додатковий захист, дозвіл на толерантне перебування.
ЛЕГАЛЬНІСТЬ ПЕРЕБУВАННЯ
Громадянам України не потрібно робити ніяких формальних дій після прибуття до Польщі. Протягом 18 місяців, з 24 лютого 2022 року, перебування в Польщі автоматично є легальним.
Проте, якщо громадянин України, який прибув до Польщі 24 лютого 2022 року або після цієї дати, не має штампу в паспорті чи іншому документі, що підтверджує дату прибуття до Польщі, він повинен подати заяву на отримання номера ПЕСЕЛЬ протягом 90 днів з дня прибуття до Польщі – щоби довести право на легальне перебування.
Заява на отримання номера ПЕСЕЛЬ подається особисто в письмовій формі за місцезнаходженням органу муніципальної влади. Шаблони заяв польською та українською мовами можна знайти тут.
МІЖНАРОДНИЙ ЗАХИСТ
Через спеціальні правила, адаптовані до ситуації, що склалася, подавати офіційну заяву про надання статусу біженця не потрібно.
Особи, які подали заяви про міжнародний захист (статус біженця), можуть відкликати ці заяви, щоб скористатися положеннями Закону.
DIIA.PL
Цей документ дає право перетинати польський кордон у напрямку в’їзду з території України протягом усього періоду визнання легальним перебування громадянина України в Польщі на підставі Спеціального акту (тобто протягом 18 місяців з 24 лютого , 2022), незалежно від того, чи має іноземець право на безвізові дні чи ні.
Документ Diia.pl доступний у мобільному додатку mObywatel, який можна завантажити на мобільний телефон із системами Android та iOS.
Електронний документ Diia.pl дозволяє підтвердити найважливішу інформацію про іноземця, як-от: ім’я та прізвище, номер PESEL, рік і місце народження, громадянство, також додається фотографія іноземця для зручності користування.
За додатковою інформацією звертайтеся до Центру правової допомоги Галини Нєц на лінію допомоги біженцям з України: +48 725 449 374 або відвідайте веб-сайт www.pomocprawna.org
Доступ до послуг
Кожен, хто виїжджає з України, кому потрібна допомога, може звернутися до приймального пункту чи пункту інформації
- З кордону можна прибути до приймального пункту, або до будь-якого пункту інформації на вокзалах.
На сайті уряду Польщі для новоприбулих з України (ua.gov.pl) можна знайти інформацію про:
Ви також можете звернутися за допомогою або послугами через веб-сайт уряду Польщі: https://pomagamukrainie.gov.pl/
Важливі ресурси охорони здоров’я
Єдність та возз'єднання сім'ї
Інформація для людей з України щодо возз’єднання родини та пошуку зниклих безвісти:
Переселення до США, Канади чи іншої країни
Будь-яка особа, яка бажає переїхати в іншу країну, повинна безпосередньо перевірити процедуру га веб-сайті посольства цієї країни щодо процедури
- УВКБ ООН не проводить переселення за межі Польщі і не може допомогти з поїздкою
- УВКБ ООН у Польщі не проводить процедури надання статусу біженця для переселення
- Інформація щодо Сполучених Штатів: англійською та українською
- Інформація щодо Канади: англійською, українською, та французською
- Інформація щодо Європи: англійською, українською та російською мовами
- Інформація щодо Великої Британії: англійською, українською та російською мовами
- Інша інформація щодо подорожей за межі Європейського Союзу: англійською мовою
Якщо Вам загрожує торгівля людьми
Якщо вам загрожує торгівля людьми: телефонуйте 112 або +48 226280120