Які документи мені потрібні для поїздки в Ірландію?
Усі імміграційні служби та авіакомпанії мають отримати все необхідне для підтвердження особи, яка перебуває на кордоні. Авіакомпаній попросили приймати документи видані урядом, що посвідчують особу, які зазвичай не прийнятні для міжнародних поїздок, наприклад замість закордонного паспорта приймається наступне: національні посвідчення особи, свідоцтва про народження, внутрішні паспорти та паспорти, термін дії яких закінчився. Імміграційні органи Ірландії попросили нікому не відмовляти в посадці без попереднього звернення до імміграційних органів Ірландії. Якщо у вас виникли проблеми, ви можете звернутися за допомогою до відділу прикордонного управління за адресою [email protected]
Чи потрібен мені ПЛР-тест для подорожі до Ірландії?
З неділі, 6 березня 2022 року, подорожуючі до Ірландії не зобов’язані по прибутті пред’являти підтвердження вакцинації, підтвердження одужання або негативний результат тесту ПЛР. Для подорожуючих до Ірландії немає жодних вимог щодо тестування або карантину після прибуття.
Будь-яка людина, яка має симптоми COVID-19 під час перебування в Ірландії, повинна дотримуватися рекомендацій HSE щодо ізоляції та проведення антигенного або ПЛР-тестування залежно від обставин.
Які документи потрібнр надати, щоб довести, що мені був наданий тимчасовий захист?
Після прибуття до штату або незабаром після цього вам буде надано листа від міністра юстиції, який підтверджує, що ви є бенефіціаром тимчасового захисту в Ірландії, наданим відповідно до статті 60 Закону про міжнародний захист 2015 року. Це всі докази, які вам потрібні, щоб отримати доступ до працевлаштування, підтримки доходів, житла (при необхідності) та інших видів державної підтримки в Ірландії. Якщо вам буде надано тимчасовий захист в Ірландії, ви отримаєте персональний номер державної служби (PPSN).
Чи потрібно подавати заяву на міжнародний захист?
Для громадян України та інших осіб, на яких поширюється рішення про тимчасовий захист, не потрібно звертатися за міжнародним захистом (також відомим як притулок) для отримання підтримки та захисту ірландської держави. У цих обставинах Директива ЄС про тимчасовий захист забезпечує більш швидку та раціональну альтернативу. Хоча ви, звичайно, завжди можете звернутися за міжнародним захистом, ви не можете одночасно користуватися тимчасовим захистом. Тимчасовий захист надасть вам негайний доступ до ринку праці, а також доступ до посібників із соціального забезпечення, житла та інших видів державної допомоги. Якщо ви вирішите подати заяву на міжнародний захист, ви повинні знати, що ви не зможете отримати доступ до роботи протягом 6 місяців після подання заяви.
Я нещодавно прибув із України і мені потрібне житло, куди я можу звернутися?
Ви можете зупинитись у ваших друзів або родичів, якщо Вам доступна така опція. Однак, якщо ви потребуєте житла після прибуття, повідомте про це співробітника імміграційної служби, який направить Вас далі.
Служба розміщення під міжнародним захистом (International Protection Accommodation Service (IPAS)), Департамент у справах дітей, Рівноправності, Інвалідності, Інтеграції та Молоді відповідає за надання тимчасового житла для тих, хто його потребує.
До цього часу багато людей розміщували в готелях або подібних житлових приміщеннях, але в даний момент місць дуже мало, і Вам можуть запропонувати спільне розміщення у різних будинках, пристосованих для тимчасового використання, як житло або у транзитних центрах.
Щоб зв’язатися із Департаментом [email protected], будь ласка, напишіть Команді українського тимчасового розміщення за адресою [email protected]
Я мешкав/мешкала в Ірландії до 24 лютого. Я можу звернутися за отриманням Тимчасового захисту чи міжнародного захисту?
Громадяни України, які зараз перебувають в Ірландії за короткостроковою візою типу «С», також зможуть скористатися Тимчасовим захистом (Temporary Protection). Вони можуть подати заявку на отримання Тимчасового захисту, відвідавши Український центр підтримки на Корк-стріт, Дублін 8 (у будівлі Гільдії, D08 XH90 (Guild Building, D08 XH90) та Лімерику (центр Limerick Intreo, Домінік-стріт, V94 X327 (Dominic) Street, V94 X327) Завчасно записуватися на зустріч не обов’язково.
Крім того, громадяни України, які в даний час перебувають в Ірландії за іншим імміграційним дозволом або штампом, наприклад, як студент або особа з дозволом на роботу, мають право перебувати за цим дозволом/штампом до закінчення терміну його дії або до настання терміну його продовження.
У цей момент вони можуть вирішити, чи слід додатково продовжити або відновити існуючий дозвіл або скористатися Тимчасовим захистом на частину періоду, протягом якого вона доступна, як це визначено Радою ЄС.
Ви також можете подати заяву на міжнародний захист у будь-який час. Однак майте на увазі, що права та привілеї претендентів на міжнародний захист відрізнятимуться від Вашої поточної посвідки на проживання.
Для більш детальної інформації, будь ласка, дивіться тут.
Чи можу я подорожувати до інших європейських країн?
Громадяни України можуть подорожувати до інших країн ЄС без візи; Ви маєте право перебувати на території Європейського Союзу 90 днів протягом 180-денного періоду. Однак Сполучене Королівство (включаючи Північну Ірландію), як і раніше, вимагає від українців подання заяви на отримання візи для в’їзду.
Громадянам інших країн рекомендується перед поїздкою перевірити візові вимоги відповідної країни.
Оскільки Британія вийшла з ЄС, рішення про тимчасовий захист там не застосовується.
Директива про тимчасовий захист застосовується у всіх державах-членах ЄС, крім Данії. Вона не застосовується у країнах, асоційованих з Шенгенською угодою (Швейцарія, Норвегія, Ліхтенштейн, Ісландія).
За даними Комісії ЄС, якщо Ви зміните місце проживання та переїдете в іншу країну ЄС, термін дії посвідки на проживання в першій країні ЄС закінчиться, і Ваші права там закінчяться.
Нова країна ЄС має надати Вам тимчасовий захист і видати новий дозвіл на проживання. Важливо, щоб Ви повідомили владу першої країни ЄС про свій намір переїхати до іншої держави-члена ЄС.
Чи може UNHCR в Ірландії допомогти мені переїхати чи переселитися до іншої країни?
Не існує програми подальшого переселення українців з Ірландії чи інших країн до третіх країн. Програми переселення не створюються в країнах, де система надання притулку забезпечує ефективний захист усім, хто його потребує, як, наприклад, в Ірландії.
Тому UNHCR в Ірландії не може допомогти українцям переселитися до інших країн, таких як Австралія, Канада чи США.
Рішення про допуск та в’їзд приймається виключно відповідальним національним органом країни призначення.
Щоб знайти інформацію про варіанти поїздки до будь-якої з цих країн, Вам слід безпосередньо зв’язатися з посольствами цих країн або відвідати наступні сторінки:
Австралія: https://www.homeaffairs.gov.au/help-and-support/ukraine-visa-support
США: https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/information-for-nationals-of-Ukraine.html