Chronologija:
– 1950 m. UNHCR – Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų vyriausiasis komisaras – įsteigtas Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu.
– 1951 m. buvo priimta JT konvencija dėl pabėgėlių statuso.
– 1954 m. už savo novatorišką darbą Europoje UNHCR laimėjo Nobelio Taikos premiją. Tačiau netrukus mes vėl susidūrėme su kita didžiule ekstremalia situacija.
– 1956 m. Vengrijos revoliucijos metu, 200 000 žmonių pabėgo į kaimyninę Austriją. Pripažindama vengrų pabėgėlių „prima facie“ statusą, UNHCR vadovavo jų perkėlimo pastangoms. Šis sukilimas ir tai, kas sekė po jo, suformavo tai, kaip nuo to momento humanitarinės organizacijos spręs pabėgėlių krizes ateityje.
– Septintajame dešimtmetyje vykęs Afrikos dekolonizavimas sukūrė pirmąją iš daugelio šio žemyno pabėgėlių krizę. Per ateinančius du dešimtmečius mes taip pat padėjome iškeldintiems žmonėms Azijoje ir Lotynų Amerikoje.
– 1981 m. UNHCR gavo antrąją Nobelio Taikos premiją už tai, kas tapo pasaulinio masto pagalba pabėgėliams.
– 21-o amžiaus pradžioje UNHCR padėjo krizinių didelio masto pabėgėlių situacijų metu Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Mūsų taip pat buvo paprašyta pasitelkti savo ekspertines žinias padedant žmonėms, kurie dėl konflikto buvo perkelti šalies viduje; praplėtėme savo vaidmenį padėdami žmonėms, neturintiems pilietybės. Kai kuriose pasaulio vietose – pavyzdžiui, Afrikoje ir Lotynų Amerikoje – 1951 m. Konvencija dėl pabėgėlių statuso buvo sustiprinta papildomomis regioninėmis teisinėmis priemonėmis.
– 2020 m. UNHCR pažymėjo savo 70-ąjį jubiliejų. Per savo gyvavimo istoriją mes padėjome daugiau negu 50 mln. pabėgėlių sėkmingai pradėti savo gyvenimus iš naujo.