Чим довше триває війна, тим далі зростатимуть середньо- і довгострокові потреби постраждалого населення, ВПО та осіб, які повертаються, під час їхніх зусиль повернутися до нормального життя. Це потребуватиме більш стабільної допомоги від гуманітарної та більш широкої міжнародної спільноти.
УВКБ ООН продовжує розширювати масштаби своєї діяльності та охоплення своїх програм допомоги з метою надання підтримки та послуг у тих регіонах, де люди отримали прихисток або до яких вони були переміщені. Допомога від УВКБ ООН зросла більше ніж втричі за один місяць, і станом на 6 червня 2022 року охоплює понад 1,3 мільйона людей, які отримують послуги у сфері захисту, готівкову допомогу та життєво-необхідні матеріали, а також підтримку з житлом і ремонтом для захисту їхніх пошкоджених домівок.
УВКБ ООН тісно співпрацює з регіональними та національними організаціями у наданні термінової допомоги для переміщених осіб, зокрема для того, щоб закласти підвалини для довгострокових і усталених рішень, а також щоб забезпечити інтегрованість нашої допомоги з урядовими соціальними програмами. У свою чергу, це дозволить ефективно посилити та доповнити можливості національних інституцій.
Діяльність УВКБ ООН є частиною ширших між-відомчих зусиль із надання термінової допомоги. УВКБ ООН керує трьома кластерами — Кластером із питань захисту, Кластером із питань житла та непродовольчих товарів і Кластером з управління та координації таборів (CCCM).
Ключові напрями надання допомоги включають:
Захист: Надання цілісної інформації у сфері захисту, інформування та послуг, включаючи психосоціальну допомогу та правову підтримку, послуги на пунктах пропуску, в онлайн-форматі та у місцях проживання переміщених осіб.
Грошова допомога: Розширення величезної програми надання багатоцільової грошової допомоги у східних та центральних регіонах України, де кількість ВПО, які там проживають і прибувають, є найвищою. У той же час, запускається система направлення уразливих категорій ВПО від Міністерства соціальної політики відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного з Міністерством.
Життєво-необхідні матеріали: Організація гуманітарних конвоїв для доставки життєво-необхідних матеріалів, таких як спальні набори та засоби гігієни, їжа та житлові набори, до осіб та домогосподарств, в тому числі у важкодоступних районах.
Житло та CCCM: Підтримка місцевих органів влади у місцях прийому ВПО з метою розширення можливостей прийому ВПО у колективних центрах шляхом надання життєво-важливих матеріалів, ремонту, а також планування різноманітних рішень у сфері житла для середньо- і довгострокового проживання, а також здійснення координації управління центрами, щоб забезпечити ВПО безпечним доступом до послуг.
Для детальної інформації, будь ласка дзвоніть на гарячу лінію УВКБ ООН: 0 800 307 711