Загальна інформація

УВКБ ООН працює в Україні з 1994 року разом з місцевою владою, партнерами та громадськими організаціями. Україна переживала роки конфлікту та невизначеності — протягом цих років УВКБ ООН надавало важливу допомогу особам, які постраждали від конфлікту, внутрішньо переміщеним особам, біженцям та особам без громадянства в країні.

24 лютого 2022 року в Україні розпочалася війна, яка спричинила жертви серед мирного населення та руйнування цивільної інфраструктури, змушуючи людей залишати свої домівки в пошуках безпеки, захисту та допомоги. За перші п’ять тижнів понад чотири мільйони біженців з України перетнули кордони з сусідніми країнами, і багато інших стали внутрішньо переміщеними особами. Вони потребують захисту та підтримки. У зв’язку з надзвичайною ситуацією та масштабами гуманітарних потреб біженців з України, приймаючі країни отримують допомогу на рівні регіональних міжвідомчих зусиль.

Регіональний план реагування щодо ситуації вимушеного переселення об’єднує ООН, НУО та інших відповідних партнерів і зосереджується на підтримці урядів приймаючих країн для забезпечення безпечного доступу до території для біженців та громадян третіх країн, які втікають з України, відповідно до міжнародних стандартів. У ньому також пріоритетним є надання послуг із захисту та гуманітарної допомоги, оскільки переміщення та потреби продовжують стрімко зростати.

УВКБ ООН присутнє в Україні та надає гуманітарну допомогу там, де це необхідно та можливо. УВКБ ООН створило нові офіси в центральній та західній Україні, куди прибула велика кількість ВПО у пошуках безпеки.

Наразі наші офіси працюють у Львові, Вінниці, Ужгороді, Чернівцях, Дніпрі, а також на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей. Центри УВКБ ООН у Дніпрі та Вінниці служать важливими базами для надання вкрай необхідної гуманітарної допомоги та послуг із захисту людям, які проживають у центральних, східних, північно-східних та південно-східних регіонах України, у тому числі постраждалих від бойових дій.

УВКБ ООН діє як частина міжвідомчої гуманітарної допомоги та керує трьома кластерами – з питань захисту, житла і непродовольчої допомоги та з координації та управління таборами.

Загальна мета оперативного забезпечення УВКБ ООН полягає в тому, щоб надати негайну допомогу тим, хто тікає від військових дій, одночасно заклавши основу для стійких і довготривалих рішень, тісно співпрацюючи з державними та місцевими органами влади, акторами та партнерами на рівні громад.

УВКБ ООН працює, забезпечуючи право кожної людини, яка тікає від насильства, переслідувань, війни чи стихійного лиха у своїй країні, на захист та безпечне місце для життя.

Наші контакти