'
;

Partneri

ANO Augstais komisārs bēgļu jautājumos (UNHCR) sadarbojas ar valdībām, starpvaldību un nevalstiskajām organizācijām, ANO aģentūrām, kopienas organizācijām, universitātēm, tiesas iestādēm un privātā sektora pārstāvjiem ar mērķi aizsargāt un atbalstīt bēgļus un rast ilgtspējīgus risinājumus.

20. gadsimta 90. gadu sākumā UNHCR aizsāka iniciatīvu “Partnerība darbībā” (PARinAC) kā ietvaru sadarbībai starp organizāciju un tās sadarbības partneriem, kā arī ar mērķi pilnveidot darba attiecības reģionālā un nacionālā līmenī. 2012. gadā līdzīga iniciatīva tika īstenotā šaurākā mērogā – Augstā komisāra strukturētais dialogs ar nevalstiskajām organizācijām un IFRC. UNHCR un partneri (tostarp “InterAction” un Brīvprātīgo aģentūru starptautiskā padome jeb “ICVA”) izvērtēja partnerības kvalitāti un sniedza rekomendācijas partnerības principu stiprināšanai praksē

Saskaroties ar virkni komplicētu problēmu pēdējo gadu laikā, UNHCR velta divtik daudz uzmanības, lai stiprinātu savu sadarbību ar ANO organizācijām, kā arī attīstītu partnerattiecības starptautiskām un vietējām nevalstiskajām organizācijām, kas cenšas nodrošināt maksimālu papildināmību un ilgtstpēju savā darbā ar bēgļiem un citām mērķa grupām.

Pašlaik UNHCR sadarbojas ar vairāk nekā 900 finansētiem, operacionāliem un atbalsta partneriem, lai nodrošinātu iedzīvotājiem būtisko vajadzību un tiesību nodrošināšanu.
UNHCR attiecībām ar partneriem joprojām ir augsta prioritāte, un UNHCR cenšas stiprināt stratēģisko un operacionālo sadarbību globālā, reģionālā un valstiskā līmenī.

Organizācijas plašā partnerības tīkla pamatmērķis ir nodrošināt mērķa grupām labvēlīgākus rezultātus, apvienojot un piesaistot papildu resursus, kā arī veidojot caurskatāmu, cieņpilnu un abpusēji izdevīgu sadarbību. Šīs partnerības veido arī pamatu UNHCR iesaistei starpaģentūru forumos un procesos, kur abpusēja izpratne un spēcīgas apvienības sekmē atbilstošas prioritātes piešķiršanu jautājumiem, kas saistīti ar bēgļiem, valsts iekšienē pārvietotām personām (IDP) un bezvalstniekiem.