Міжнародний День Води: Відсутність питної води є однією із серйозних проблем на Донбасі
діяльність УВКБ ООН та ГО “Проліска” на сході України над вирішенням проблеми відсутності питної води
Сьогодні, у Міжнародний день води, як ніколи важливо дбати про доступ вимушених переселенців до води та санітарних можливостей, щоб попереджувати поширення коронавірусу COVID-19, а також інших інфекційних захворювань.
Відсутність питної води є однією із серйозних проблем прифронтових населених пунктів на Донбасі. Зокрема, у багатьох селах відсутнє централізоване водопостачання, а відтак єдиним джерелом питної води лишаються колодязі.
Вирішенням цього питання займається гуманітарна місія “Проліска”, яка, за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні, реалізує проекти з очищення і хлорування колодязів, а також організації доставки питної води.
Протягом останніх 2 років місії “Проліска” вдалося відновити п’ять колодязів: три в селі Кодема (Бахмутський район, Донецька область) і по одному в селах Північне (Ясинуватський район Донецької області) і Новогригорівка (Волноваський район Донецької області).
Більше того, співробітники гуманітарного центру “Проліска-Часів Яр” у квітні 2019 року організували доставку питної води для 50-літніх, а також маломобільних і немобільних людей з інвалідністю, які проживають у селі Покровське (Троїцький район Луганської області). Тоді, у цьому населеному пункті припинили подачу води через те, що вийшла з ладу водонапірна вежа.
У село Водяне (Волноваський район Донецької області), де під обстрілами живуть десять пенсіонерів, співробітники гуманітарного центру «Проліска – Волноваха» за минулий рік шість разів доставляли 20 шести-літрових бутлів з питною водою.
Потребували питної води також жителі селища Новгородське (Донецька область). За роки конфлікту через пробоїни в водопроводі «Горлівка – Торецький» прилеглі прифронтові населені пункти регулярно залишаються без води. Для місцевого населення було організовано підвезення води, але багато людей похилого і маломобільні або немобільні люди не могли самостійно вийти до цистерн, щоб набрати води. Тому в 2019 році співробітники гуманітарного центру «Проліска – Торецький» адресно розвезли в селищі Новгородське 44 десяти літрових каністр з водою.
Крім того, співробітники гуманітарного центру «Проліска – Авдіївка» в березні 2020 року доставили в прифронтове селище Опитне (Ясинуватський район Донецької області), де живуть 38 осіб, близько 7 тонн питної води. Це селище сильно постраждало за роки конфлікту. Там не лишилося жодного цілого будинку, а комунікації — вода, світло, газ і транспорт — були перебиті через обстріли. Для місцевих жителів, представники гуманітарної організації “Людина в біді” передали 1140 шести-літрових пляшок з водою. Такого запасу – по 90 літрів на людину – має вистачити на два місяці.
Вода — це є життя. Доступ до неї — одна з базових цілей ООН. У цей день ми закликаємо усіх підтримати зусилля Агентства ООН у справах біженців та організацій-партнерів із забезпечення вільного, безперешкодного доступу вимушених переселенців до питної води.
Поділитися на Facebook Поділитися на Twitter