COVID-19 (Коронавірус): Офіси УВКБ ООН в Україні продовжують працювати

Дивіться режим роботи, контакти та важливу інформацію по профілактиці

ВООЗ визнала, що поширення COVID-19 (Коронавіруса) в даний час є пандемією. Кожен з нас несе відповідальність за прийняття профілактичних заходів, які зменшать ризик зараження. Стандартні рекомендації щодо запобігання поширенню інфекції включають регулярне миття рук, прикривання рота і носа при кашлі та чханні, ретельна термічна обробка при готуванні м’яса і яєць. Люди також повинні уникати тісного контакту з будь-ким, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, такі як кашель і чхання. Щоб отримати більше інформації про профілактичні заходи, будь ласка, відвідайте веб-сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по посиланню.

Представництво УВКБ ООН в Україні та його партнери продовжують працювати і надавати допомогу особам під опікою УВКБ ООН. Однак у світлі триваючої спалаху COVID-19 УВКБ ООН рекомендує скоротити кількість людей, які відвідують офіс в години прийому. Особисті візити в офіс УВКБ ООН повинні проводитися тільки в разі потреби, але УВКБ ООН, як і раніше готове відповісти на ваші запитання і проконсультувати вас по телефону. Ці заходи спрямовані на захист вашого здоров’я і здоров’я інших людей. Якщо ваша присутність в офісі УВКБ буде необхідно для продовження роботи з вашою справою, співробітник призначить вам зустріч і повідомить вам про найбільш підходящому дні для візиту. Це потрібно для того, щоб в зоні очікування в офісі не було занадто багато людей.

Контактна інформація УВКБ ООН:

+38 (044) 288 9424 та +38 (044) 288 9686.

Місцезнаходження офісу УВКБ ООН для термінових візитів – вул. Лаврська, 16, Київ, Україна.

Консультації (бажано телефонні) проводяться щосереди з 10:00 до 13:00 і з 14:00 до 17:00.

Письмові запити, адресовані УВКБ ООН, слід опускати в поштову скриньку офісу УВКБ ООН: вул. Лаврська, 16, Київ, 01015; надсилати електронною поштою: [email protected] або [email protected]

Партнери УВКБ ООН продовжують працювати в такому ж режимі: офіси партнерів відкриті, але ми рекомендуємо спочатку зателефонувати в партнерську організацію, перш ніж відвідувати її, за винятком випадків, коли ситуація не допускає зволікання.

Щоб отримати додаткову інформацію про зміни в порядку прийому громадян та режим роботи Державної міграційної служби України, перейдіть за посиланням.

Детальну інформацію щодо вірусу дивіться на вебсайті Міністерства охорони здоров’я України. 

ЯК СЕБЕ ЗАХИСТИТИ ВІД ВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ?

  • Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям: Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.
  • За перших симптомів звертайтеся до лікаря: У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.
  • Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд: Або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%
  • Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ: З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.
  • Уникайте дотиків до свого обличчя: Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.
  • Термічно обробляйте продукти: Не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.

ЯК ЗРОЗУМІТИ ЩО ВИ ЗАХВОРІЛИ? 

На зараження вказує підвищена температура: підвищення може бути й помірним, і серйозним, але є в 90% випадків. У 80% випадків відзначається сухий кашель і швидко прогресуюча втома. Значно рідше зустрічаються задишка й утруднене дихання. Пульс, дихання і тиск на ранніх стадіях в нормі – їх перевіряти немає сенсу.

ЩО РОБИТИ ЯКЩО У ВАС СИМПТОМИ КОРОНАВІРУСУ?

  • Якщо ви відчуваєте себе погано (лихоманка, задишка, кашель), негайно ізолюйте себе від інших, надягайте захисну маску.
  • Якщо ви вже підписали декларацію з сімейним лікарем, зверніться до свого сімейного лікаря. Паралельно звертайтесь за телефоном соціального партнера УВКБ ООН у вашому регіоні (Rokada, Desyate Kvitnia, Neeka та R2P у Харкові).
  • Якщо симптоми сильні – слід викликати швидку допомогу та повідомити про це телефоном соціального партнера УВКБ ООН у вашому регіоні.
  • Якщо ваші діти хворі, зверніться до лікаря за викликом у дитячу лікарню. Знову ж таки, ми пропонуємо зв’язатися з партнерами, які допоможуть визначити, до кого саме потрібно звернутися.
  • У разі, якщо ваш стан здоров’я погіршиться, викликайте швидку допомогу. У будь-якому випадку не займайтеся самолікуванням і не відвідуйте амбулаторію.
  • Якщо вам відмовили у доступі до медичних послуг, зверніться до організацій-партнерів УВКБ ООН у вашому регіоні.

Для внутрішньо переміщених осіб (ВПО):

  • Якщо ви відчуваєте себе погано (лихоманка, задишка, кашель), негайно ізолюйте себе від інших, надягайте захисну маску.
  • Якщо ви вже підписали декларацію з сімейним лікарем, зверніться до свого сімейного лікаря. Якщо симптоми сильні – слід викликати швидку допомогу.
  • Якщо ваші діти хворі, зверніться до лікаря за викликом у дитячу лікарню.
  • У разі, якщо ваш стан здоров’я погіршиться, викликайте швидку допомогу. У будь-якому випадку не займайтеся самолікуванням і не відвідуйте амбулаторію.

ЩО ОЗНАЧАЄ “САМОІЗОЛЯЦІЯ”?

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).
Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).
Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:
– Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19.
– Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.
– Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України – навіть якщо у вас відсутні симптоми.
– Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?
Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?
Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.
Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.
Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.
Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.
Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?
Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?
Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?
Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

Дивіться інформацію на інших мовах:

Français

Русский

العربية

中文

af somali

فارسی