Hoş geldiniz

UNHCR Türkiye - Mülteci ve sığınmacılar için yardım

UNHCR Türkiye, Koronavirüs ile ilgili bilgiler hakkında özel bir oturum düzenlemiştir:

İstanbul’da yaşayan geçici koruma altında bir Suriyeli misiniz? Eğer öyleyse, lütfen Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden (GİGM) gelen bu önemli bilgileri okuyun.

Haklarınız, yükümlülükleriniz ve size sunulan hizmetler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ister misiniz?

BM Mülteci Örgütü UNHCR tarafından yönetilen “Help” (Yardım) sayfasına hoş geldiniz! Mülteciler ve sığınmacılar; hakları, yükümlülükleri ve kendilerine sunulan hizmetlere ilişkin daha fazla bilgi sahibi olmalarına yardımcı olacak bilgilere buradan erişebilirler. İnternet sitesini inceleyin ve daha fazla yardım için nereye gidebileceğiniz de dâhil olmak üzere Türkiye’de kalışınız hakkında öğrenmeye ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri keşfedin.

Önemli konular hakkında bilgi edinin

Lütfen ilgili bilgileri aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın ve haberler ve gelişmeler konusunda güncel bilgilere sahip olmak için siteyi ziyaret edin.

Daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? Diğer internet sayfalarımızı ziyaret edin.

Yakınınızdaki mevcut hizmetler ve yardımlar konusunda daha fazla bilgi almak istiyorsanız, Türkiye’ye yönelik Hizmet Danışmanlığı internet sayfasını ziyaret edin. Bu sayfadan, irtibat bilgileri ve açık oldukları saatler de dâhil olmak üzere, bulunduğunuz bölgedeki hizmet sağlayıcılara ilişkin bilgileri araştırıp bulabilirsiniz.

UNHCR Türkiye’de bireysel dosyanız bulunuyorsa ve dosyanıza ilişkin ilerlemeler hakkında bilgi almak istiyorsanız, ‘Sonuç’ sayfasını ziyaret edin.

Son olarak, UNHCR’nin Türkiye’deki rolü ve faaliyetleri hakkında genel bilgi almak istiyorsanız, UNHCR Türkiye internet sayfasını ziyaret edin.