Padėtis Europoje

Persekiojimai, konfliktai ir žmogaus teisių pažeidimai ir toliau verčia žmones bėgti iš savo namų ir ieškoti saugumo Europoje. Daugelis rizikuoja savo gyvybe ir susiduria su klastinga kelione.

Paaukoti

38 134

pasiekdami Europą jūra rizikavo savo gyvybėmis, atnaujinta 2019 m.rugpjūčio 13 d.

839

nuskendo, atnaujinta 2019 m.rugpjūčio 13 d.

 

Daugiau aktualios statistikos ??

2019 m.rugpjūčio 13 d.

„Pagaliau galiu atsikvėpti… Plaukdami iš Turkijos į Graikiją mes vos nepaskendome jūroje“,

– sako Aya, sirų pabėgėlė Miunchene

Sirijoje, Irake ir kitose pasaulio dalyse vykstantys konfliktai bei smurto proveržiai sukelia didžiulę migraciją. Pabėgėliai dažnai ieško saugaus prieglobsčio už savo regiono ribų. Kadangi legalių migracijos būdų nėra daug, nuo persekiojimo bėgantiems žmonėms pasirinkimas nedidelis, pavyzdžiui, susijungti su Europoje gyvenančiais giminaičiais. 2015 m. ir pirmaisiais 2016 m. mėnesiais Europos pakrantėse išsilaipino beveik 1,2 mln. pabėgėlių ir migrantų – dauguma jų bėgo nuo konfliktų ir persekiojimų. Daug jų žuvo arba matė, kaip jūra pasiglemžia artimiausius žmones, bandančius pasiekti saugų krantą. Į pavojingą kelionę per kelias šalis leidžiasi vis daugiau šeimų, moterų ir niekieno nelydimų vaikų, jie ne kartą patyrė kontrabandininkų išnaudojimą.

„Akivaizdu, kad pabėgėliai nerizikuotų gyvybe leisdamiesi į tokią pavojingą kelionę, jeigu gyvenimas jų šalyje būtų normalus“,

– teigia Melissa Fleming iš UNHCR biuro

Kokią pagalbą teikia UNHCR biuro?

Reaguodamas į kritinę padėtį, UNHCR biuro mobilizavo per 600 darbuotojų ir išteklius dvidešimtyje skirtingų vietovių, kad galėtų teikti gyvybiškai svarbią paramą ir apsaugą. UNHCR biuro pagalba – tai humanitarinė pagalba, pastangos pagerinti apgyvendinimo ir prieglobsčio sąlygas žiemos mėnesiais, visą parą trunkančio budėjimo užtikrinimas šalių įvažiavimo ir išvažiavimo punktuose, nuolatinė saugos stebėsena, o prireikus ir intervencija, pastangos suvienyti išsibarsčiusias šeimas, specialiųjų poreikių asmenų (tarp jų ir nuo šeimų atskirtų ir nelydimų vaikų) identifikavimas ir kreipimasis į reikiamas tarnybas. Be to, UNHCR biuras paragino Europos valstybes ir kitas šalis imtis bendrų veiksmų, kurie būtų įgyvendinami atsakingai ir solidariai, nepažeidžiant tarptautinių įsipareigojimų.

Iškart po to, kai kovo pradžioje Vakarų Balkanų šalys uždarė sienas, UNHCR biuro ėmėsi išteklių perkėlimo, kad padidintų priėmimo pajėgumus ir galėtų suteikti paslaugas daugiau nei 55 tūkst. prieglobsčio prašytojų ir pabėgėlių, esančių Graikijoje – taip jis prisidėjo prie Graikijos valdžios institucijų pastangų.

Jūsų padedami galime suteikti pagalbą milijonams žmonių, kuriems jos reikia jau dabar.