UNHCR buvo įsteigta po Antrojo Pasaulinio karo 1950 m., kad padėtų milijonams savo namus palikusių ar jų netekusių europiečių. Savo darbą turėjome atlikti per trejus metus ir organizaciją išformuoti.
Šiandien, praėjus 65 metams, mūsų organizacija ir toliau aktyviai dirba gindama pabėgėlius ir padėdama jiems visame pasaulyje. Jūsų padedami galime tęsti savo veiklą.
1954 m. UNHCR buvo apdovanota Nobelio taikos premija už savo darbus Europoje. Tačiau netrukus mums teko susidurti su nauja ekstremalia situacija. Per 1956 m. revoliuciją Vengrijoje 200 000 žmonių pabėgo į kaimyninę Austriją. Pripažinusi vengrus prima facie pabėgėliais, UNHCR vadovavo jų perkėlimo operacijoms. Šis įvykis ir jo pasekmės padėjo sukurti humanitarinių organizacijų elgsenos ir veiksmų modelį sprendžiant pabėgėlių krizes ateityje. Septintajame XX a. dešimtmetyje Afrikos dekolonizacija davė pradžią pirmajai iš daugelio kontinente kilusių pabėgėlių krizių. Per kitus du dešimtmečius mes padėjome iškeldintiems žmonėms Azijoje ir Lotynų Amerikoje.1981m. antrą kartą buvome apdovanoti Nobelio taikos premija už visame pasaulyje pabėgėliams teikiamą pagalbą.
XXI a. pradžioje UNHCR aktyviai dalyvavo sprendžiant didžiausias pabėgėlių krizes Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Mūsų taip pat buvo paprašyta remiantis sukaupta patirtimi padėti dėl konfliktų šalies viduje perkeltiems asmenims ir imtis platesnio vaidmens padedant asmenims be pilietybės. Kai kuriose pasaulio dalyse, kaip Afrika ir Lotynų Amerika, 1951 m. Pabėgėlių konvencija buvo papildyta vietiniais teisiniais dokumentais.
Dabar UNHCR dirba daugiau nei 9 700 darbuotojų. Mes dirbame 126 šalyse, o mūsų biudžetas, pirmaisiais metais buvęs 300 tūkst. USD, 2015 m. išaugo iki 7 mlrd. USD. 2015 m. mes šventėme 65-ąsias savo veiklos metines. Per visą mūsų organizacijos veiklos laikotarpį padėjome daugiau nei 50 mln. pabėgėlių sėkmingai pradėti gyvenimą iš naujo.