Кластери

Кластер з питань захисту

Кластер з питань захисту, яким керує УВКБ ООН, займається координацією реагування у сфері захисту та адвокацією за покращення політики та законів, які стосуються внутрішньо переміщених осіб та інших людей, які постраждали внаслідок конфлікту. Кластер також проводить заходи з розвитку потенціалу, а також надає рекомендації щодо включення питань захисту при наданні гуманітарної допомоги.

До складу Кластеру з питань захисту входять: Субкластер з питань захисту дітей (під керівництвом ЮНІСЕФ), Субкластер з питань ґендерно-обумовленого насильства (під керівництвом ФН ООН), та Субкластер з питань протимінної діяльності (під керівництвом ПРООН). Окрім того, під егідою Кластеру з питань захисту діє Технічна робоча група з питань вікових аспектів та інвалідності (під очільництвом організації «HelpAge»), а під егідою Кластеру з питань захисту та Кластеру з питань житла та НПТ – Технічна робоча група з питань прав на житло, землю та майно (під очільництвом Норвезької ради у справах біженців).

Координаційні центри на національному та регіональному рівнях знаходяться у Дніпрі, Харкові, Краматорську, Слов’янську, Сєвєродонецьку, Маріуполі, Запоріжжі, Донецьку та Луганську.

Переглянути більше детальну інформацію про Кластер з питань захисту в Україні можна тут.

 

Кластер з питань житла та непродовольчих товарів

Кластер з питань житла та НПТ, керований УВКБ ООН спільно з організацією «Людина в біді», – це координаційний механізм, який надає внутрішньо переміщеним особам та іншим людям, які постраждали внаслідок конфлікту, допомогу, яка дає їм можливість жити у безпечному, достойному та належному житлі.

Кластер з питань житла та НПТ здійснює координування більш ніж 20 місцевих та міжнародних партнерських організацій та установ (включаючи органи центральної та місцевої влади), які надають допомогу у сфері житла та непродовольчу допомогу (НПД) внутрішньо переміщеним особам та постраждалому від конфлікту на сході України населенню. Координаційні центри функціонують на національному (у Києві) та регіональному рівнях (Маріуполь, Слов’янськ і Сєвєродонецьк).

Починаючи з 2014 року, національні та міжнародні організації у сфері житла та НПД по обидві сторони від лінії розмежування надали допомогу більш ніж 600 000 сім’ям (близько 1,4 млн. осіб): базові непродовольчі товари і товари для зими, аварійний та довгостроковий ремонт і відновлення комунальної інфраструктури.

У 2017 році партнери Кластеру з питань житла та НПТ здійснили ремонт і реконструкцію будинків для 4439 вразливих сімей, які проживають біля лінії розмежування.

Переглянути більше детальну інформацію про Кластер з питань житла та НПТ в Україні можна тут.