Ārkārtas situācija Dienvidsudānā

Kopš 2013. gada decembra nežēlīgais konflikts Dienvidsudānā ir prasījis tūkstošiem dzīvību un vairāk nekā miljonu cilvēku licis atstāt savas mājas.

Lai gan daudzi cilvēki ir pārvietoti valsts iekšienē, simtiem tūkstošu ir devušies bēgļu gaitās uz kaimiņvalstīm, izmisīgi cenšoties nokļūt drošībā.

Ziedot

2,435,120 bēgļi un patvēruma meklētāji no Dienvidsudānas

 

2018. gada 7. janvāra dati

 

Stāvoklis Dienvidsudānā un kaimiņvalstīs ir ātri pārvērties par ārkārtas situāciju humānajā jomā. Lai gan mēs darām visu iespējamo, lai ar ierobežotajiem resursiem nodrošinātu palīdzību un dzīvību glābjošu pajumti, reģionā gaidāms pārvietoto cilvēku skaita pieaugums, kamēr tiks atrasts politisks risinājums.

Lielākā daļa bēgļu ir sievietes un bērni, no kuriem daudzi šķērso robežu vieni paši. Viņi bieži ierodas vāji un novārdzināti nepietiekama uztura dēļ. Kad sākas lietus sezona, viņu problēmas padara vēl smagākas plūdi, pārtikas trūkums un slimības.

Etiopija pašlaik izmitina lielāko Dienvidsudānas bēgļu skaitu, bet tie, kuri nesen ieradušies, bēg uz blakus esošajiem Džūnkalī un Augšnīlas štatiem. Daudzi no viņiem baidās no draudoša uzbrukuma vai pārtikas trūkuma. Lai viņus izmitinātu, UNHCR un Etiopijas iestādes 2014. gada laikā ir atvērušas trīs jaunas nometnes, no kurām divas jau ir pilnas.

Vardarbība Dienvidsudānā turpina pieaugt, tiem, kuri devušies bēgļu gaitās, nepieciešama aizsardzība, pajumte, medicīniskā aprūpe un cita palīdzība. Izmantojot starpiestāžu reģionālu reaģēšanas plānu bēgļu jautājuma risināšanai, esam lūguši mums piešķirt USD 567 miljonus, lai mūsu darba grupas un partneri varētu reaģēt uz šīm vajadzībām, palīdzot tiem, kuri bijuši spiesti doties bēgļu gaitās.