Ekstremalioji padėtis Irake

Dešimtmečiais tęsiantis kariniams konfliktams ir smurtui, milijonai irakiečių buvo priversti palikti savo namus.

Daugelis išsigandusių žmonių bėgo pasiėmę tik drabužius, kuriais buvo apsirengę. Dabar, kai jų ir taip nedideli finansiniai ištekliai išleisti paprasčiausiai nakvynei ir maistui, jiems desperatiškai reikia skubios pagalbos.

Paaukoti

Daugiau nei 647 000

Tiek rohinjų pabėgėlių yra persikėlę į Bangladešą nuo 2017 m. rugpjūčio 25 d.

Pagal 2018 metų sausio 7 dienos UNHCR šeimų skaičiavimo duomenis

„Neturėjome kito pasirinkimo, tik bėgti, nes mūsų vaikai buvo pavojuje. Palikome viską – savo drabužius, baldus, net maistą.“

Nafa Jihad, 40, tėvas

Daugiau nei 3 milijonai irakiečių buvo perkelti Irake nuo 2014 metų pradžios ir beveik 220 000 irakiečių yra pabėgėliai kitose šalyse. Masinės egzekucijos, sistemingi prievartavimai, siaubingi smurtiniai nusikaltimai yra plačiai paplitę, o žmogaus teisės bei įstatymai yra pažeidinėjami nuolat. Numatoma, kad 2016 metų pabaigoje daugiau nei 11 milijonų irakiečių gali reikėti humanitarinės pagalbos.

Beveik 1,8 milijono irakiečių ir sirų glaudžiasi Irako Kurdistano regione, kur apytikriai 20 procentų gyventojų yra perkeltieji asmenys. Bendruomenės, valdžios organai ir infrastruktūra yra ties kritinės padėties riba.

Kokią pagalbą teikia UNHCR?

UNHCR nuolat dirba Irake ir aplinkiniuose regionuose, teikdama apsaugą ir gyvybiškai reikalingą pagalbą, pavyzdžiui, palapines, čiužinius bei kitas reikalingiausias priemones. Tačiau situacijai blogėjant, mūsų ištekliai baigiasi.

Mums reikia Jūsų pagalbos.