UNHCR skatino Lietuvos prisijungimą prie 1961 m. Konvencijos dėl asmenų be pilietybės skaičiaus mažinimo ir pateikė savo pastabas dėl Pilietybės įstatymo pakeitimų. 2011 ir 2013 m. regioninė atstovybė taip pat pasidalijo savo nuomone su Lietuvos valdžios institucijomis apie pagrindinius prieglobsčio srities teisės aktų pakeitimus. Komentarai palietė tam tikras temas, pvz., pasienio reikalus ar priėmimą ir sulaikymą. UNHCR taip pat pasisakė už didesnių teisių suteikimą pabėgėliams ir prieglobsčio prašytojams.
Prievartinio perkėlimo laikais atstovavimas yra priemonė skatinti valdžios institucijas, nevyriausybinius partnerius ir visą visuomenę imtis tokių priemonių, kurios užtikrintų šių žmonių apsaugą.
Paremkite mūsų darbą
UNHCR biuro politikos prioritetai
- Teisės aktai ir politika
- Prieglobsčio suteikimo kokybė
- Perkėlimas ir integracija
- Pilietybės neturėjimas
- Dalyvaujamųjų strategijų amžiaus, lyties ir įvairovės pagrindu
Vyriausiojo apsaugos komisaro padėjėjo ir Tarptautinės apsaugos skyriaus direktoriaus pareiškimai
Susiję dokumentai
2017 m. priverstinai išvykusiųjų skaičius viršijo 68 mln., skubiai reikia naujo visuotinio susitarimo dėl pabėgėlių
Karas, kiti smurto ir persekiojimo protrūkiai visame pasaulyje verčia išvykti gyventojus jau penktus metus išeilės – priverstinai išvykusiųjų skaičius 2017 m. vėl pasiekė neregėtą mastą.
read moreJauni pabėgėliai pagyvenusius švedus moko naudotis kompiuteriu
Pabėgėliams būtina kuo daugiau kalbėti švediškai, o vyresnio amžiaus žmonėms reikalinga pagalba naudojantis išmaniaisiais telefonais – jeigu šios dvi grupės nesusitiktų, puikios galimybės liktų nepanaudotos.
read morePabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų Šiaurės Europos regione statistika
UNHCR Šiaurės Europos biuro parengta 2017 metų informacija suteikia žinių dėl prieglobsčio prašytojų, pabėgėlių ir asmenų be pilietybės šiame regione.
read morePabėgėlis iš Afganistano tampa žuvies ekspertu Norvegijoje
Kelias į sėkmę nebuvo lengvas, tačiau Asifas sako, kad Norvegija yra gera vieta pabėgėliams, norintiems išmokti vietinę kalbą ir sunkiai dirbti.
read moreNorintieji būti su šeima neturėtų būti verčiami dėl to rizikuoti gyvybe
Kai iškilo pavojus gyvybei, Manal priėmė sprendimą, kuris būtų itin skausmingas kiekvienai motinai, – palikusi vaikus ji pabėgo į saugią Daniją.
read more