2017 m. Lietuva stengiasi daugiau padėti priverstiems migruoti žmonėms
2017 m. Lietuvos Vyriausybė padidino metinį finansavimą UNHCR ir taip prisidėjo prie didesnės pagalbos žmonėms, priverstiems bėgti iš Afganistano, Irako, Mianmaro ir Sirijos.
Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuro ataskaitoje pabrėžiama pabėgėlių vaikų švietimo krizė
Daugiau kaip 3,5 milijono pabėgėlių vaikų nuo 5 iki 17 metų amžiaus pastaraisiais akademiniais metais neturėjo galimybės lankyti mokyklos, teigiama šiandien paskelbtoje Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros UNHCR ataskaitoje.
Pabėgėlė iš Etiopijos užkrečia noru apsivilkti suknelę ir lietuves
Kai gimtąją Etiopiją palikusi Eskedar Maštavičienė 2007 m. persikėlė iš Maltos į Lietuvą, naujoji šalis ir jos gyventojai jai pasirodė šalti ir gana atšiaurūs. Dabar, praėjus beveik 10 metų, Eskedar su vyru ir trimis vaikais gyvena Vilniuje ir džiaugiasi, kad Lietuva – jos namai.
Pabėgelių politika: kodėl iš Lietuvos bėga o Islandijoje lieka ir džiaugiasi?
Islandija, kaip ir Lietuva yra maža šalis. Kodėl islandų visuomenė geranoriškai priima pabėgėlius ir pabėgėliai ten lieka ir džiaugiasi?
Savanoriai padeda pabėgėliams pajusti gyvenimo džiaugsmą Lietuvoje
Vilniuje susikūrusi jaunimo grupė „Aktyvus jaunimas“ bando padėti naujai atvykusiems pabėgėliams susipažinti su naujais namais Ruklos pabėgėlių priėmimo centre, esančiame netoli antro pagal dydį Lietuvos miesto – Kauno.
Priverstinė migracija dėl karo, smurto ir persekiojimo vyksta iki šiol neregėtu mastu
Kaip teigiama šiandien paskelbtame Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūros (UNHCR) pranešime dėl pasaulinių tendencijų, pasaulyje dėl karo, smurto ir persekiojimo užfiksuota pati...
Pabėgėlių apsaugai Lietuvoje 20 metų
Konferencija „Pabėgėlių konvencijai Lietuvoje 20 metų. Pabėgėlių apsaugos Lietuvoje pažanga, iššūkiai bei ateitis“ Seime vyko balandžio 21 dieną, siekiant paminėti 1951 m. Konvencijos dėl pabėgėlių statuso ir jos 1967 m. protokolo ratifikavimo Lietuvoje 20-metį.
Tradiciniai sirų pietūs Lietuvoje
Reaguojant į pabėgėlių krizę, Europos Komisija pasiūlė pasidalinti 160 tūkstančių pabėgėlių tarp Europos Sąjungos valstybių narių. Pagal pasiūlyta planą, Lietuva...
UNHCR ataskaitoje minimas sumažėjęs sulaikytų vaikų skaičius strategiją vykdančiose šalyse
Dvi šiandien paskelbtos ataskaitos rodo, kad 12 šalių, vykdančių JT Pabėgėlių agentūros (UNHCR) strategiją, kuria siekiama atsisakyti prieglobsčio prašytojų ir pabėgėlių sulaikymo praktikos, per pastaruosius dvejus metus buvo padaryta pastebima pažanga atsisakant vaikų sulaikymo praktikos.
Priverstinio perkėlimo mastas pasiekė rekordines aukštumas – 1 iš 113 žmonių yra paveiktas
2015 metų konfliktai ir persekiojimas lėmė staigų priverstinio perkėlimo masto augimą visame pasaulyje: šiuo metu jo skaičiai ‒ aukščiausi kada nors fiskuoti, rodantys nepaprastas žmonių kančias. Taip teigiama šiandien paskelbtoje Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros (UNHCR) ataskaitoje.
Asmens istorija. Pavelo sėkminga integracija Lietuvoje
45 metų amžiaus Pavelas, 2010 metais pabėgo Iš Baltarusijos į Lietuvą, po to kai vyriausybės spaudimas opozicijos aktyvistams suintensyvėjo ir jam ten pasidarė nesaugu. Kaip ir dauguma lietuvių 1940-aisiais palikdami savo šalį tikėjosi, kad tai tik laikinam periodui, taip ir Pavelas vildamas, kad neužilgo sugrįš, atvyko į Lietuvą. Deja, bet net po 5 metų, Pavelas vis dar negali saugiai grįžti namo. Pavelo gyvenimas tęsiasi Lietuvoje, toli nuo jo artimų draugų ir šeimos.
Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdyba (UNHCR): Tarptautinė ir Europos Sąjungos teisė nustato esminius saugiklius, į kuriuos būtina atsižvelgti prieš priimant sprendimą prieglobsčio prašytojui taikyti kraštutinę priemonę
UNHCR regioninė atstovybė Šiaurės Europai, bendradarbiaudama su Europos Taryba ir Lietuvos vyriausiuoju administraciniu teismu, kviečia diskusijai teisėjus ir praktikuojančius teisininkus, dalyvaujančius nagrinėjant su prieglobsčio ir migracija susijusias bylas.