Újságírók

A háborúk családok millióit kényszerítették arra, hogy elmeneküljenek az otthonukból

Ez napjaink legdrámaibb története

Al Ghaoui Hesna, újságíró

Akkor készítettem ezt a felvételt, amikor a Zaatari menekülttáborban forgattuk a „Bábel” soron következő adását. Igencsak vegyes érzelmek kavarogtak bennem, amikor mindezt láttam.

Philippe története, Közép-afrikai Köztársaság

Tíz éve menekült Philippe Elefántcsontpartról a Közép-afrikai Köztársaságba. Azóta nincs híre a családja felől.

Khulood története, Románia

Khulood iraki menekült volt Szíriában, majd a háború onnan is elűzte. Most a temesvári Vészhelyzeti Tranzit Központban várja, hogy új hazájába költözhessen.

Andrew McConnell, fotóriporter

A 102 éves Saada csak akkor menekült el Szíriából a bombázások elől, amikor az unokája megígérte, hogy ha meghal, hazaviszi a testét, és ott temeti el.

„Végül idén márciusban a feleségem és a lányom biztonságban megérkeztek szlovén földre. Ez volt életem egyik legboldogabb pillanata.”

Suleiman egy civil, kormányzati és nemzetközi szervezetek alkotta összefogásnak köszönheti, hogy miután Szíriából elmenkült, Szlovéniában ismét együtt lehet a családjával.

„Köztiszteletben álló családként éltünk Szarajevóban. Jó életünk volt. Volt egy házunk és egy lakásunk. A háború azonban nem válogat, és mindent elveszítettünk.”

Ez Radonja Radenka története. A bosznia-hercegovinai kormány 47 éves egykori magas rangú és jómódban élő hivatalnokáé, aki ma cigarettát árul ugyan az utcán, ám a lelkierejét nem veszítette el.

Sebastian Rich, fotóriporter

Bár Sebastian Rich brit fotós már sokat megélt a világ válságövezeteiben, egy szudáni menekült kislány ártatlansága és jósága még őt is a lelke mélyéig meghatotta.

Awad története, Dél-Szudán

Tizenöt gyilkosan kimerítő napon át cipelte a hátán Awad idős édesanyját és a lányát, Zainabot, amíg biztonságba jutottak.

Bilal, egy apa története, Bulgária

Bilal boldog volt, olyan életet élt, amilyenre mindig is vágyott. Remek állás, szerető család. Ám jött a szíriai háború…

Lukács Csaba, újságíró

Szun Szil Li, miután 11 évet szolgált Kim Dzsong Il hadseregében, végül elmenekült Észak-Koreából. Elmondhatatlan szenvedéseket látott és élt át.

1 olyan család is túl sok, amelyet háború szakít szét

Tudjon meg többet a menekültekért végzett munkánkról UNHCR.hu