Ta armastab sportida ja unistab elust Ameerikas.
Solaf põgenes perekonnaga sõja eest Süürias.
Solaf, 9: „Minu nimi on Solaf ja ma olen pärit Süüriast Bosrast. Mäletan meie kodumaja. See oli suur ja pruuni uksega. Meil oli aed oliivi-, sidruni-, apelsini- ja õunapuudega. Kasvatasime basiilikut, tüümiani, kummelit, peterselli, baklažaani ja kartulit. Meie maja sai raketitabamuse, pidime lahkuma ja magama mošees. Siis pommitati ka mošeed, mispeale tulime Jordaaniasse.“
„Mulle siin laagris eriti ei meeldi. Siin pole elektrit. Öösel kasutame päikeselampe, aga need peavad vastu ainult 30 minutit. Kui meil oleks elekter, siis ma vaataksin telekat. Või tähendab sülearvutit. Tahaksin sülearvutist telesaateid vaadata. Pärast kooli mängin sõpradega ja teen sporti. Õpin Taekwondot, et enda eest seista, kui venda pole minuga. Ma suudan juba peaaegu spagaati teha, veidi pean veel harjutama.“
„Tahan minna Ameerikasse. Üks mu sugulane käis. Ta rääkis, et seal on normaalne elu – suured poed ja head koolid. Teeksin seal oma eksamid ja saaksin häid hindeid. Tahan saada arstiks ja ravida suhkruhaigust. Miks? Sest mu emal on suhkruhaigus. Tahan oma peret aidata, sest nemad on kõik, mis mul on.”
9-aastane Solaf on Süüria põgenik, kes elab oma vanemate ja vanema vennaga Azraqi põgenikelaagris Jordaanias. Süüriast Bosra linnast pärit tüdruk põgenes perekonnaga Jordaaniasse 2013. aastal, kui tema kodumaja raketiplahvatuses osaliselt hävis. Süüria konflikt on Solafil eredalt meeles. „Mäletan, kuidas rakett tabas meie linna surnuaeda ja kellegi Mousa surnukeha maa alt välja lendas.“
Vaatamata kõigile läbielamistele on Solaf õnnelik ja elav laps, kes armastab sõpradega laagris sporti teha ja oma pere varjendis puslesid kokku panna. Talle meeldib koos emaga süüa teha ja ta teatab, et tema lemmiktoit on shish barak – jogurtikastmes küpsetatud lambaklimbid.
Süüria konflikt on väldanud üle viie aasta ning see on põhjustanud maailma suurima põgenikekriisi. Süüriast on põgenenud Jordaaniasse ja muudesse ümberkaudsetesse riikidesse üle 4,8 miljoni inimese.
Püsige kursis – jälgige meid:
More stories
Lim põgenes üksi vägivalla eest Lõuna-Sudaanis
Lim tahab saada arstiks
Carmen põgenes tütrega vägivalla eest Kolumbias
Carmen soovib oma tööga innustada ka teisi naisi.
Baw Meh põgenes vägivalla eest Myanmaris
Ta soovib oma lastelastele paremat tulevikku