Carmen soovib oma tööga innustada ka teisi naisi

Carmen põgenes tütrega vägivalla eest Kolumbias

Carmen Perea, 41: „Minu nimi on Carmen Perea. Sündisin Buenaventuras, Kolumbias. Praegu elan Ecuadoris. Valmistan naistejalatseid. Lahkusin oma kodumaalt vägivalla tõttu. Kui mu vend tapeti, pidin põgenema. Seal läks liiga ohtlikuks. Ma poleks saanud oma tütreid sellise vägivalla keskel kasvatada.

Tulin Ecuadori 10 aastat tagasi. Mind kaasati põgenike lõimumiskampaania korraldamisse. Minust sai kampaania#SmileWeAreIntegrating kõneisik. Tänu sellele ettevõtmisele tutvusin ma Ile Mirandaga, Ecuadori kuulsa kingadisaineriga. Lõime temaga koos sandaalibrändi “She loved me”by Ile. Brändinime alusideeks on oma elu paremaks muuta soovivate naiste eluheitlused. Meie veendumus on, et kui me armastame iseend ja usume endasse, siis suudame enda ja ka oma laste elu paremaks muuta.

„Ecuadori elanikud ja valitsus on mind väga soojalt vastu võtnud. See on olnud minu pisikesele perele hea kogemus, nii arengu- kui muude võimaluste poolest.”

Carmeni nägemuses sümboliseerivad tema loodud jalatsid naiste tugevust igapäevaelu raskustega võitlemisel. Need kingad esindavad stiili ja südikust. Carmen õmbleb rihmikuid kokku naudinguga. Sandaalid on sündinud koostööst Ecuadori kingadisaineri Ile Mirandaga.

carmen1

Ecuador. Kolumbia põgenik Carmen valmistab oma kingatöökojas naisterihmikuid. Tema noorim tütar uudistab pealt.

carmen8

Kolumbia põgenik Carmen lõi omanimelise rihmikutebrändi.

carmen5

Kolumbia põgenik Carmen usub, et süstib oma tööga ka teistesse põgenikest naistesse meelekindlust. Carmen põgenes Kolumbiast Buenaventurast, kui ta vend seal tapeti. Ta soovis kasvatada oma tütreid turvalises paigas.

carmen6

Columbia põgenik Carmen valmistab iga rihmikutepaari käsitsi, töötades sageli öötundideni. Ta soovib oma tööga inspireerida ka teisi naisi.

carmen2

Kui põgenikust Carmen parajasti töötoas rihmikute kallal ei nokitse, veedab ta aega oma tütardega.

carmen7

Kolumbia põgenik Carmen valmistab oma töötoas iga rihmikutepaari käsitsi. Tema tütar tavatseb talle seltsiks olla.

carmen3

Kolumbia põgeniku Carmeni noorim tütar mängib ema töötoas kingarihmadega.

Carmen Perea põgenes Ecuadori 2006. aastal, pärast seda, kui ta vend tapeti. See traagiline sündmus sundis teda lahkuma kodulinnast, vägivallakantsiks muutunud Buenaventurast. Kolumbia on siseriiklikult ümberasustatud elanike arvu (6,5 miljonit inimest) poolest Süüria järel maailmas teisel kohal.

Konfliktid ja vägivald on raputanud Buenaventurat juba üle viiekümne aasta. Tööstuslik sadamalinn on illegaalsete relvastatud grupeeringute põhjustatud vägivalla ja sellest tuleneva ümberasumise statistika järgi maailmas esirinnas. Selliste grupeeringute sihtmärgiks on sageli naised, keda piinatakse, vägistatakse ja tapetakse kättemaksuks ja väljapressimiseks. Alates 2000. aastast on Kolumbiast Ecuadori põgenenud umbes 200 000 inimest.

Töötades väsimatult selle nimel, et lõimuda Ecuadori ühiskonda, õnnestus Carmenil luua oma väike ettevõte, mis valmistab naistejalatseid.

Allkirjastage petitsioon – näidake oma solidaarsust põgenike suhtes: #WithRefugees. Allkirjastage täna


Püsige kursis – jälgige meid:

Right Petition Text – ET

Näidake oma solidaarsust põgenike suhtes #WithRefugees

Allkirjastage petitsioon

Allkirjastage täna