Karmena cer ar savu darbu iedvesmot citas sievietes

Karmena kopā ar meitām bēga no vardarbības Kolumbijā.

Carmen Perea, 41: “Mani sauc Karmena Perea. Esmu dzimusi Buenaventurā Kolumbijā. Tagad es dzīvoju Ekvadorā. Es izgatavoju sieviešu apavus. Es pametu savu valsti, jo tajā valda vardarbība. Man bija jābēg, kad tika nogalināts mans brālis. Palikt bija pārāk bīstami. Es nevarēju audzināt savas meitas tik bīstamā vietā.

Es ierados Ekvadorā pirms 10 gadiem. Šeit es iesaistījos bēgļu integrācijas kampaņā un kļuvu par kampaņas #IntegrācijaArSmaidu pārstāvi. Darbojoties kampaņā, es iepazinos ar slavenu ekvadoriešu apavu dizaineri Ili Mirandu. Kopīgi mēs izveidojām gladiatoru sandales ar zīmolu “She loved me” by Ile. Šis nosaukums parāda vienkāršas sievietes cīņu par labāku dzīvi. Mēs ticam, ka, mīlot sevi un noticot sev, mēs varam uzlabot ne vien savu, bet arī mūsu bērnu dzīvi.”

“Gan ekvadorieši, gan valsts iestādes mani ir sirsnīgi uzņēmuši. Manai mazajai ģimenei šis ir veiksmes stāsts par izaugsmi un iespējām.”

Karmena uzskata, ka viņas radītie apavi simbolizē sievietes ikdienas cīņu. Apavi, kas ir stila un drosmes iemiesojums. Karmenai patīk šūt kopā detaļas, izgatavojot šīs gladiatoru sandales. Sandales viņa radīja sadarbībā ar ekvadoriešu apavu dizaineri Ili Mirandu.

carmen1

Ekvadora. Kolumbijas bēgle Karmena ar rokām darina gladiatoru sandales savā apavu darbnīcā, kamēr viņas jaunākā māsa to vēro.

carmen8

Kolumbijas bēgles Karmenas zīmola apzīmējums uz gladiatoru sandalēm.

carmen5

Ekvadora. Kolumbijas bēgle Karmena cer, ka viņas darbs iedvesmos citas bēgļu sievietes nepadoties. Karmena aizbēga no Buenaventuras Kolumbijā pēc tam, kad tika nogalināts viņas brālis. Viņa vēlējas audzināt savas meitas drošā vietā.

carmen6

Ekvadora. Kolumbijas bēgle Karmena savā darbnīcā katru gladiatoru sandaļu pāri darina ar rokām, bieži vien strādājot līdz vēlai naktij. Viņa cer ar savu darbu iedvesmot citas sievietes.

carmen2

Ekvadora. Kolumbijas bēgle Karmena pavada laiku ar meitām, kad vien viņa nav aizņemta darbnīcā, darinot sandales.

carmen7

Ekvadora. Kolumbijas bēgle Karmena savā darbnīcā katru gladiatoru sandaļu pāri darina ar rokām. Viņas jaunākā meita viņai pievienojas.

carmen3

Ekvadora. Kolumbijas bēgles Karmenas jaunākā meita spēlējas mātes darbnīcā starp sandaļu siksniņām.

Karmena Perea aizbēga uz Ekvadoru 2006. gadā pēc tam, kad tika nogalināts viņas brālis. Pēc šī traģiskā notikuma viņa aizbēga no dzimtās Buenaventuras pilsētas, kuru bija pārņēmusi bruņota vardarbība. Kolumbijā ir otrais augstākais (pēc Sīrijas ) iekšzemē pārvietoto personu skaits — aptuveni 6,5 miljoni cilvēku.

Buenaventuru jau vairāk nekā piecdesmit gadu ir pārņēmusi vardarbība un konflikti. Šajā industriālajā ostas pilsētā nelegālu bruņoto grupu savstarpējo cīņu dēļ ir viens no augstākajiem vardarbības un pārvietoto personu skaita rādītājiem. Lai nostiprinātu kontroli, šīs grupas bieži uzbrūk sievietēm un bieži izvēlas tādas metodes kā spīdzināšana, izvarošana un nogalināšana aiz atriebības. Kopš 2000. gada Ekvadorā ir ieradušies aptuveni 200 000 bēgļu no Kolumbijas.

Neatlaidīgi strādājot, lai integrētos Ekvadoras sabiedrībā, Karmenai izdevās izveidot nelielu uzņēmumu, kas izgatavo sieviešu apavus.

Parādiet savu solidaritāti #ar_bēgļiem Parakstiet mūsu petīciju — Parakstīt šodien


Uzturiet saziņu — Sekojiet mums:

Right Petition Text – LV

Parādiet savu solidaritāti #ar_bēgļiem

Parakstiet mūsu petīciju

Parakstīt šodien